Які квіти краще не приносити на цвинтар

Відправляти людину в останню дорогу завжди дуже дорого. Тому часто люди, у яких не найкраще фінансове становище, для вшанування пам'яті покійного використовують композиції зі штучних квітів. Ми виступаємо категорично проти подібного, інформує Ukr.Media.

По-перше, штучні квіти виглядають дешево і некрасиво. По-друге, це шкодить екології, оскільки такі композиції роблять із пластику. Але і зі звичайними живими квітами все не так просто. Якісь з них годяться для кладовища, а якісь — ні. Про все докладно розповідаємо в сьогоднішній статті.

5 листопада 2022 року нас чекає остання цього року батьківська субота. Цього разу Дмитрівська, названа в пам'ять про великомученика Димитрія Солунського. У цей день заведено ходити в храм і поминати людей, яких більше немає з нами. А ще це хороший привід, щоб відправитися на цвинтар.

Місце вічного спочинку твоїх близьких потрібно прибрати. Зазвичай люди приносять квіти, щоб порадувати покійного. Однак зробити це можна тільки в тому разі, якщо ви купите потрібні квіти. Це у жодному разі не повинні бути композиції зі штучних квітів. Але і серед живих рослин є заборони.

Наприклад, прикрашати похмурі плити не можна дуже яскравими і химерними бутонами. Якщо ви складаєте квіткову композицію, завжди використовуйте не більше 3 відтінків за раз. Зелений колір стебел і листів при цьому рахується, оскільки він символізує пам'ять.

Пишні та об'ємні букети. Якщо ви не збираєтеся купувати квіти з упаковкою, достатньо всього 4-8 квіток.

Остерігайся колючок і шипів, оскільки вони асоціюються з терновим вінком.

Букети, перев'язані бантами та строкатими стрічками. Навіть чорна стрічка, зав'язана на банті, виглядає не до місця. Краще пов'язати її вузлом чи зробити петлю.

Букети округлої форми. У ритуальній флористиці прийняті пірамідальні та ромбоподібні композиції. Округлі не збирають.

Купуючи свіжі квіти в магазині або на ринку, слідуйте декільком простим правилам. По-перше, краще брати ті квітки, які ще не до кінця розвинулися і розпустилися. По-друге, обрізати стебла необхідно вже на кладовищі безпосередньо перед тим, як ви будете поміщати їх у вазу.

Якщо ж ви хочете прикрасити місце вічного спочинку рослинами в горщиках, вибирайте найстійкіші до холоду варіанти. Бажано, щоб квітки були дрібні. Зазвичай, вони легше переносять холоди. Горщики не повинні бути дуже маленькими, інакше рослина може висохнути швидше.

Які квіти найкраще принести на цвинтар

Самою універсальною квіткою по праву вважається троянда. Можна придбати не класичні троянди, а дрібні квітки, де на гілочці буде багато бутонів. Виглядає красиво, але водночас не дуже по-чудернацьки.

Айстри купують, оскільки вони досить довго цвітуть, а це особливо актуально в даному контексті. Є велика кількість сортів цієї рослини. Можете вибирати будь-який вподобаний варіант. Також на цвинтар можна принести верес. Ніжні квіти створять потрібну атмосферу. До того ж ця рослина морозостійка, а після засихання вона як і раніше симпатично виглядає.

Місце вічного спочинку можна прикрасити розкішними ліліями або калами. Останні вважаються символом особливого зв'язку між людьми і лебединої вірності. Гладіолуси уособлюють велику силу духу, а орхідеї — елегантність.

Складати квіткові композиції можна також залежно від того, чию пам'ять ви хочете вшанувати. Наприклад, ритуальні чоловічі букети найкраще складати в фіолетових, помаранчевих і яскраво червоних тонах. Також підійде класичний чорний, синій і жовтий.

Якщо під похмурою плитою покоїться дівчина чи жінка, квіткову композицію рекомендують складати відповідно до характеру цієї людини. Також можна використовувати улюблені квіти покійної або підібрати їх під її ім'я.

Стільки тонкощів, хто б міг подумати! Але тепер ви точно не потрапите в халепу і зможете вшанувати пам'ять померлої людини правильно.

Джерело