Хакери ГУР вивели з ладу програму керування дронами росіян

Хакери ГУР вивели з ладу програму керування дронами росіян

Фото: Getty Images Хакери ГУР провели нову операцію, атакували програму керування дронами росіян

внаслідок кібератаки ГУР МО України сервери перестали працювати, тож усе програмне забезпечення розпізнається як “чуже” і відмовляє росіянам у доступі.

Кіберфахівці Головного управління розвідки провели чергову успішну операцію, атакувавши програму керування дронами, яку використовують росіяни. Про це повідомляє ГУР МО.

Зазначається, що російські терористи встановлюють вищезгаданий софт для перепрошивки своїх дронів марки DJI під потреби ведення бойових дій. Програмне забезпечення дозволяє ворогу налаштовувати пульти управління та створювати нові; захоплювати відео та передавати картинку на командний пункт; керувати дроном з комп’ютера (не через пульт). Також через вебсервери російський проєкт перепрошивки дронів забезпечує функціонування системи “свій-чужий”.

Як заявили у ГУР, внаслідок кібератаки ГУР МО України сервери перестали працювати, тож усе програмне забезпечення розпізнається як “чуже” і відмовляє росіянам у доступі. Без доступу до серверів, а отже – до системи, керування безпілотниками з пультів, ймовірно, неможливе.

Наразі росіяни намагаються вирішити проблему, у тому ж числі шляхом переходу в ручний режим управління.

Нагадаємо, хакери дізнались, скільки коштують іранські шахеди для РФ.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про чергову успішну кібератаку в РФ – знищено базу даних далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології Планета.

Джерело