ГУР підтвердило ураження двох російських Су-57

ГУР підтвердило ураження двох російських Су-57

Фото: Maxar Technologies Ураження літаків на аеродромі Ахтубінськ

Ступінь пошкоджень у літаків різна. Ймовірно, один з них буде відновлений у більш швидкий термін, зазначив Андрій Юсов.

Російські агресори зазнали чергового болючого удару – на аеродромі в Ахтубінську були уражені відразу два багатоцільові літаки Су-57. Про це сказав представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону в середу, 12 червня.

“Так, щодо підтвердження ураження ми можемо зараз говорити про те, що в одного Су-57 значні пошкодження, в іншого – легші. Ймовірно, його можна буде відновити у більш швидкий термін”, – розповів Юсов.

При цьому він нагадав, що Су-57 були уражені вперше. Вони є “надновими” винищувачами та гордістю країни-агресора.

Нагадаємо, 9 червня ГУР заявило про перше ураження літака Су-57 в Росії. Про цьому розвідка не уточнила, чим саме було атаковано аеродром у Ахтубінську.

У соцмережах повідомлялося, що Су-57 втратив боєздатність після атаки дронів. А пізніше у ГУР заявили, що уражених Су-57 могло бути два. Також розвідка повідомила про реакцію Володимира Путіна на цю атаку.

Су-57 – найсучасніший винищувач Росії. Росіяни заявляють, що це літак “п’ятого покоління”. Згідно даних з відкритих джерел, у Росії не більше 10 таких літаків. ВКС РФ отримали перший серійний винищувач цього типу 25 грудня 2020 року. Вартість програми Су-57 оцінювалась у суму до 10 млрд доларів.

Джерело