Група туристів з Індії заявила, що в РФ їх змусили йти на фронт

Група туристів з Індії заявила, що в РФ їх змусили йти на фронт

Фото: Скриншот відео Турагент нібито запропонував їм відвідати Білорусь і вони погодилися, де їх затримала тамтешня міліція

Індійці стверджують, що їх обманом змусили підписати якісь документи і погрожували 10-річним ув’язненням.

Семеро громадян Індії заявили, що в Росії їх змусили їхати на фронт, воювати проти України. Про це свідчить відео зі зверненням, яке було опубліковано у соцмережі Х блогерки та журналістки індійського видання NDTV Уми Судхір.

Індійці розповіли, що приїхали на територію Росії наприкінці грудня 2023 року як туристи. Турагент нібито запропонував їм відвідати Білорусь і вони погодилися.

“Ми не знали, що нам потрібна віза. Коли ми прибули до Білорусі, агент попросив у нас гроші, а потім зник”, – заявив один з чоловіків.

Громадян Індії згодом затримала білоруська міліція. Туристів передали російській владі, яка змусили їх підписати документи російською мовою, не надавши перекладача.

За даними індійського видання News 18, громадяни Індії протягом 15 днів проходили військове навчання, а потім були відправлені в “місце, де йде війна”.

Індійцям пояснили, що альтернативою військовій службі могло стати тюремне ув’язнення строком на 10 років.

Ума Судхір наголосила, що її співгромадян “будь-якої миті можуть направити для участі в бойових діях”.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Індії попросило Росію достроково звільнити частину індійців, які працюють в армії РФ на “допоміжних роботах”. 

Додамо, непальске МЗС заявило, що Росія завербувала понад 200 громадян Непалу для війни проти України. Непальське МЗС вимагає репатріювати тіла загиблих військових, а також, щоб Москва виплатила компенсації сім’ям загиблих.

Джерело