Голова райсуду Вінниччини отримав сім років тюрми за хабарництво

Голова райсуду Вінниччини отримав сім років тюрми за хабарництво

Фото: facebook.com/HACCUkraine ВАКС засудив голову одного із районних судів Вінницької області

Йдеться про голову Тиврівського райсуду Ігоря Ратушняка. Було задокументовано два факти передачі коштів – три тисячі доларів та 1 620 доларів.

Голову одного із районних судів Вінницької області, який вимагав хабар у розмірі 4 620 тисяч доларів за “позитивне вирішення” земельного питання, Вищий антикорупційний суд 12 грудня засудив до семи років позбавлення волі. Про це повідомляє САП.

Зазначається, що голову райсуду засудили до ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в судах строком на три роки з конфіскацією частини майна.

Як пише Українська правда, йдеться про голову Тиврівського райсуду Вінницької області Ігоря Ратушняка.

Встановлено, що у серпні 2021 року суддя висловив “прохання” надати йому через посередника неправомірну вигоду у розмірі 40 тисяч гривень за кожний гектар земельної ділянки, що з урахуванням площі землі 3,09 га складає 120 тисяч гривень, або 4620 доларів США), за прийняття рішення щодо визнання права власності на цю земельну частку (пай) за фізичною особою.

Було задокументовано два факти передачі коштів – три тисячі доларів та 1 620 доларів.

Вирок Вищого антикорупційного суду набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.

Раніше повідомлялося, що ВАКС відправив суддю Київського апеляційного суду Юрія Сливу під варту із можливістю внести заставу у 2,5 мільйона гривень.  Також Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному судді Київського апеляційного суду – Віктору Глиняному.

Вища рада правосуддя дозволила взяти під варту чотирьох суддів Київського апеляційного суду. Ідеться про суддів В’ячеслава Дзюбіна, Ігоря Паленику, Віктора Глиняного та Юрія Сливу. Їх підозрюють в отриманні хабаря.

Джерело