Франція передасть Україні артсистеми Цезар

Франція передасть Україні артсистеми Цезар

Фото: Вікіпедія (ілюстративне фото) Артсистема Цезар

Президент України подякував за започаткування Францією та США Коаліції артилерії, у межах якої Париж виготовить і передасть Україні десятки артилерійських систем Цезар, а також снарядів до них.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це сьогодні, 10 лютого, повідомила пресслужба президента.

“Обговорили поточну ситуацію на полі бою та оборонні потреби України, зокрема дрони, артилерійські системи та снаряди, засоби РЕБ і системи ППО, від переносних до далекобійних. Дякую за започаткування Францією та США Коаліції артилерії, у межах якої Париж виготовить і передасть Україні десятки артилерійських систем Цезар, а також снарядів до них”, – повідомив Зеленський.

Сторони також говорили про підготовку двостороннього документа щодо безпекових гарантій у межах Вільнюської декларації G7.

“Активна підготовка провідними європейськими країнами двосторонніх безпекових угод демонструє лідерство Європи, мотивує українське суспільство та воїнів і посилає потужні сигнали Росії щодо неослабної підтримки Європою України”, – зазначив президент України.

Нагадаємо, під час попередньої розмови українськго і французького президентів головною темою було створення Артилерійської коаліції.

Франція постачатиме Україні до 50 авіабомб щомісяця до кінця року – міністр

РФ не варто розраховувати на втому ЄС – Макрон

Джерело