Фотографи показали знімки українських полонених

Фотографи показали знімки українських полонених

Фото: LIBKOS/INSTAGRAM Українські захисники, які повернулися з російського полону, взяли участь у фотосесії

Частину своїх знімків подружжя Ліберових передало на Саміт миру у Швейцарії, де обговорювалося, зокрема, й питання обмінів.

Українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови опублікували фотографії українських військових, які перебували в російському полоні.

Подружжя наголосило, що знімки, зроблені у реабілітаційному центрі, публікують з дозволу самих захисників.

Частину фотографій Ліберови передали на Саміт миру у Швейцарії, де зокрема обговорювали обміни військовополонених.

“Це була найважча наша зйомка за останні пів року. Після зустрічі та спілкування з хлопцями ми тиждень не могли оговтатись від того, що побачили та почули… Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється кожного дня”, – написала пара.

Вони додали, що під час перебування у російських катівнях українські військові втратили по 40-50 кг ваги. Нині військовим допомагають реабілітологи та психологи.

“Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги… Але що важливо – їх не вдалось зламати. І це повторював кожен з них: мене не зламали”, – написали фотографи.

Ліберови нагадали, що тисячі українців перебувають у полоні країни-терориста РФ, та висловили сподівання, що міжнародні партнери України будуть рішучіше діяти у питанні обмінів.

“Ми спілкувались з лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їхніх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили”, – додали Костянтин і Влада.

Нагадаємо, до міжнародної коаліції з повернення українських дітей офіційно приєдналися 37 країн. Українська сторона продовжує вести діалог з потенційними іншими учасниками міжнародної коаліції.

Лубінець: Усиновлення дітей з України – бізнес для росіян

Джерело