Фінляндія виділила новий пакет зброї Україні

Фінляндія виділила новий пакет зброї Україні

Фото: Getty Images Фінляндія всебічно підтримує Україну

Подробиці пакета традиційно не розкриваються, але зазначається, що його вартість складає 159 млн євро.

Фінляндія оголосила про передачу Україні 24 пакета військової допомоги. Відповідне рішення ухвалив президент Александер Стубб, повідомило Міноборони Фінляндії у п’ятницю, 28 червня.

Подробиці оборонного пакета традиційно не розкриваються, але зазначається, що його вартість складає 159 млн євро.

“Фінляндія віддана підтримці України в її боротьбі проти невиправданої агресії Росії. Йдеться не лише про Україну, але й про право всіх вільних народів на гідне існування. Ми, фіни, з власної історії знаємо, наскільки важливим є це питання”, – заявив міністр оборони Антті Хяккянен.

З оперативних міркувань та з метою забезпечення безпечного надання допомоги, точний зміст, способи та терміни надання пакета не розголошуються.

Також вказано, що Фінляндія у першому проєкті змін до бюджету на 2024 рік виділила кошти для участі в чеській ініціативі щодо спільної закупівлі снарядів для України.

“Загальна вартість оборонних матеріалів, поставлених Фінляндією в Україну, зараз становить 2,2 млрд євро”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні Фінляндія передала Україні 23 пакет військової допомоги. Він містив засоби для ППО і снаряди загальної вартістю майже 200 млн євро.

Також Фінляндія визнала, що на її території проходили навчання бійці ЗСУ. Інструктори навчали наших воїнів за різними напрямками – від базової до підготовки спецназу.

Фінляндія передала Україні новітні зразки зброї

Джерело