Фінляндія першою у світі вводить вакцинацію від пташиного грипу

Фінляндія першою у світі вводить вакцинацію від пташиного грипу

Фото: Unsplash Фінляндія вакцинуватиме людей проти пташиного грипу

Австралійська компанія CSL Seqirus заявила що Фінляндія стане першою країною, яка почне використовувати їхню вакцину.

Фінляндія першою у світі запропонує превентивну вакцинацію від пташиного грипу для деяких працівників, які контактують з тваринами. По це  повідомляє Reuters.

Австралійська компанія CSL Seqirus заявила що Фінляндія стане першою країною, яка почне використовувати їхню вакцину.

“Вакцина буде запропонована особам у віці 18 років і старше, які мають підвищений ризик зараження пташиним грипом через свою роботу або інші обставини”, – йдеться у заяві Фінського інституту охорони здоров’я і добробуту (THL).

Зазначається, що Фінляндія вже закупила у виробника CSL Seqirus дози вакцини для 10 тисяч осіб, які перебувають у групі ризику. Кожна з цих доз складається із двох ін’єкцій. Превентивна імунізація, ймовірно, розпочнеться вже наступного тижня.

Насамперед планують вакцинувати працівників птахоферм і хутряних ферм, лаборантів, які обробляють зразки пташиного грипу, і ветеринарів, які працюють у регіонах, де є ферми.

Також щеплення отримають люди, які працюють у заповідниках, доглядають за дикими птахами, працюють на зоофермах або займаються прибиранням приміщень (наприклад, на заводах з переробки побічних продуктів тваринного походження).

У разі інфікування пташиним грипом, вакцину також запропонують тим, з ким контактувала хвора людина.

Як повідомляється, торік спалахи пташиного грипу серед норок і лисиць на фінських хутрових фермах призвели до того, що влада знищила близько 485 тисяч тварин, аби запобігти поширенню вірусу.

Нагадаємо, у Мексиці 59-річний чоловік помер від нового штаму пташиного грипу A(H5N2). Це перший у світі летальний випадок, а також перший лабораторно підтверджений випадок зараження людини вірусом цього грипу.

Торік у Китаї зафіксували першу у світі смерть людини від пташиного грипу.

Джерело