F-16 допоможуть позбавити РФ переваги в небі над Чорним морем – ВМС

F-16 допоможуть позбавити РФ переваги в небі над Чорним морем - ВМС

Фото: ВМС України Олексій Неїжпапа

F-16 з відповідним озброєнням зможуть відтіснити російські військові літаки. Північно-західну частину Чорного моря буде практично на 100% захищено, вважає командувач ВМС України.

Постачання Україні винищувачів F-16 американського виробництва допоможе Україні позбавити Росію переваги в небі над Чорним морем. Про це в інтерв’ю агенції  Reuters заявив командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

“F-16 з відповідним озброєнням зможуть відтіснити російські військові літаки. Північно-західну частину Чорного моря, особливо коридор для цивільних судів, буде практично на 100% захищено”, – сказав він.

За його словами, з урахуванням атак з боку України російські військові кораблі не заходять до північно-західної частини Чорного моря на площі майже 25 тисяч кв. км.

Неїжпапа додав, що для України було б добре розширити судноплавний коридор за рахунок портів Миколаєва й Херсона, проте це неможливо, зокрема через контроль Росії над Кінбурнською косою.

Командувач ВМС також повідомив, що в деяких районах цивільні судна супроводжуються патрульними катерами, які допомагають забезпечувати захист від мін, а засоби ППО забезпечують прикриття і портів, і коридорів.

Раніше повідомлялося, що група демократів у Палаті представників Конгресу США закликає Пентагон розширити підготовку українських пілотів винищувачів F-16.

Нагадаємо, певна кількість винищувачів F-16, які партнери передадуть Україні, будуть зберігатися на безпечних авіабазах за кордоном.

Джерело