Експосол США сказав, коли можуть початися переговори Україна-НАТО

Експосол США сказав, коли можуть початися переговори Україна-НАТО

Фото: John Eisele, CSU Photography Колишній посол США Вільям Тейлор

Тейлор висловив думку, що процес переговорів Києва про вступ до ЄС може зайняти більше часу, ніж переговори про вступ до Альянсу.

Експосол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що процес переговорів Києва про вступ до ЄС може зайняти більше часу, ніж переговори про вступ до Альянсу. Про це у п’ятницю, 22 грудня, він заявив у коментарі на телеканалі FREEDOM.

За його словами, існує можливість почати переговори про членство України в Альянсі вже на наступному саміті НАТО у Вашингтоні (США).

Водночас, він зауважив, що необхідно ухвалити багато рішень, до того, як Україна зможе вступити до НАТО. Вони стосуються механіки, логістики, правил і сумісності озброєнь України з країнами НАТО.

“Всі ці переговори важливі, вони мають початися у липні 2024 року на саміті, а потім, як тільки війна закінчиться, Україна зможе вступити до НАТО. Цей процес необхідно почати тут в Вашингтоні в липні наступного року. Але це може статися швидше – головне закінчити війну і перемогти і тоді переговори можуть завершитися фактичним членством”, – сказав експосол.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти приєднання України до НАТО. Голова словацького уряду побоюється, що це нібито “призведе до Третьої світової війни”. 

Джерело