Екс-чиновника Міноборони Лієва взято під варту

Екс-чиновника Міноборони Лієва взято під варту

Олександр Лієв є фігурантом справи про укладення контракту між Міноборони та компанією Львівський арсенал

Центр протидії корупції зазначає, що розмір альтернативної застави становить 50 млн гривень.

Судді апеляції частково задовольнили скаргу прокурора й застосували до колишнього в. о. директора департаменту Міністерства оборони Олександра Лієва запобіжний захід – тримання під вартою. Про це повідомив на своєму Telegeram-каналі Центр протидії корупції в понеділок, 12 лютого.

“Лієва взяли під варту в залі суду. Строк тримання під вартою до 8 квітня включно. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн”, – мовиться в повідомленні ЦПК.

У разі, якщо Лієва внесуть заставу, на фігуранта зобов’яжуть носити електронний браслет та здати закордонні паспорти.

Мова про справу про укладення контракту між Міноборони та компанією Львівський арсенал на постачання 100 тис. мінних пострілів.

У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало Львівському арсеналу 1,34 млрд грн передоплати. Далі Львівський арсенал перерахував частину коштів у $3,6 млн і EUR9,1 млн на словацького посередника, компанію Sevotech.

“Більша частина з них потім пішла на рахунки ще одного посередника, хорватської компанії WDG promet… Ці гроші зникли, і жодної міни поставлено так і не було”, – зазначає ЦПК.

Прокурор ОГП просив призначити заставу понад 268 млн грн.

Нагадаємо, за останній квартал 2023 року внутрішній аудит Міноборони встановив фінансові порушення та ризики втрати активів на понад 10 млрд гривень.

Як ми вже писали раніше, Міністерство оборони України підключене до Єдиного порталу повідомлень викривачів. 

Джерело