Двох окупаційних суддів судитимуть за депортацію українців із Криму

Двох окупаційних суддів судитимуть за депортацію українців із Криму

Фото: AP (архівне фото) Крим – це Україна

Після окупації півострова судді почали працювати у незаконно створеному Євпаторійському міському суді Республіки Крим і безпосередньо брали участь у депортації місцевих жителів.

До суду передано обвинувальні акти щодо двох окупаційних суддів, причетних до депортації українців із Криму. Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Зазначається, що обвинувачені порушили закони та звичаї війни і можуть отримати покарання до 12 років позбавлення волі.

За даними проуратури, після окупації півострова судді почали працювати у незаконно створеному Євпаторійському міському суді Республіки Крим і безпосередньо брали участь у депортації місцевих жителів.

“Судді” достовірно знали, що з 2014 року громадяни України, які мешкають на півострові мають статус осіб, що перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Всупереч цьому вони ухвалили рішення про видворення українців із Криму. Незаконні рішення були мотивовані нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням “правил перебування на території РФ”. Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова за національним законодавством не передбачені”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

 Нагадаємо, до РФ незаконно етапують кримськотатарських політв’язнів. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Повідомлялося також, що у Крим із 2014 року незаконно прибуло до 800 тисяч громадян Росії, а близько 100 тисяч українців – покинули півострів.

Джерело