Дуда вирішив ветувати закон про бюджет Польщі на 2024 рік – Туск зреагував

Дуда вирішив ветувати закон про бюджет Польщі на 2024 рік – Туск зреагував

24.12.2023 01:52 джерело Президент Республіки Польща Анджей Дуда заявив, що накладе вето на законопроєкт про бюджет на 2024 рік, який передбачає виділення 3 мільярдів злотих для державних ЗМІ.

Про це повідомляє джерело із посиланням на Польське радіо.

«Я вирішив накласти вето на законопроєкт про бюджет на 2024 рік, який передбачає призначення 3 мільярдів злотих (понад $760 млн – ред.) для державних ЗМІ. На це не може бути згоди, враховуючи грубе порушення Конституції та принципів демократичної правової держави», – зазначив Дуда.

Водночас польський лідер повідомив, що після різдвяної перерви подасть до Сейму власний законопроєкт. Політик закликав спікерів Сейму та Сенату скликати засідання обох палат, аби встигнути розглянути документ ще цього року.

За словами президента, «спроба фінансування ЗМІ за допомогою бюджетного законопроєкту (парламентської більшості, – ред.) в нинішній ситуації є неприпустимою». При цьому Дуда заявив, що в запропонованому ним законопроєкті про бюджет всі інші видатки, зокрема на підвищення зарплати вчителям, будуть збережені.

Джерело