Другий рік війни. Брифінг Зеленського онлайнСюжет

Другий рік війни. Брифінг Зеленського онлайнСюжет

Фото: кадр з відео Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський дає щорічну пресконференцію. Зустріч із журналістами відбувається в умовах секретності.

Глава держави Володимир Зеленський у вівторок, 19 грудня, дає підсумкову пресконференцію. Зустріч із журналістами тримали у секреті: місце і тривалість брифінгу не озвучувались. Кореспондент.net веде текстову онлайн-трансляцію події.

ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ

20.05. Пресконференція завершилась.

19.59. Президент вважає, що багато українців повернуться в країну тоді, коли буде посилена ППО і зменшена допомога нашим людям у Євросоюзі та США.

19.55. Зменшення допомоги переселенцям не буде, анонсував Зеленський.

19.45. “Відкриття аеропорту Бориспіль – це дуже серйозно, ми ставимо таке питання колегам, нам потрібно більше ППО, ми працюємо над відкриттям“, – Зеленський. 

19.42. На питання щодо українського виробництва дронів та забезпечення ними армії президент сказав: “Я позитивно ставлюсь до збільшення виробництва дронів і створення підрозділів… Було гучно на Ставці, бо 26 тисяч дронів лежали на складі і не доїхали до фронту, ми це поборемо“.

Україна виготовить наступного року мільйон дронів, пообіцяв Зеленський.

19.37. Зеленский заявив, що не підпише Закон про мобілізацію жінок. А щодо мобілізаційного віку 25 років сказав: “Якщо всі аргументи щодо потреби цього буде викладено, то з цим погоджусь”.

19.36. “У нас були складнощі під час контрнаступу на Півдні, бо всі про це говорили і аналізували, це так не працює з РФ, у них більше зброї”, – Зеленський.

19.35. Президент повідомив, що через Росію обмін полоненими уповільнився, але “трек відкриється, зараз йде робота над новим обміном”. 

19.20. Зеленський: “Стану трохи на захист цивільних… Один воїн – це шість цивільних, які сплачують податки. Візьміть 500 тисяч людей і скажіть, як нам і уряду знайти +3 млн платників податків з січня місяця?”.

19.18. На питання про конфлікт з Головнокомандувач ЗСУ Зеленський відповів: “У мене робочі стосунки із Залужним. Розвивати тему конфлікту і комусь допомагати в цьому не буду. Потрібні міцні кроки і результати від Головнокомандувача ЗСУ… Планую працювати. Чекаю від військових рішень щодо мобілізації і дуже конкретних речей на полі бою… У мене немає з ними питань про особисте. Все особисто у мене з дружиною”.

19.12. На питання журналістів чи буде Зеленський міняти військове керівництво через ситуацію фронті він відповів: “До кінця року Україна матиме розуміння своїх наступних кроків на фронті”.

19.08. “Нас не запрошують в НАТО. Якісь часткові пропозиції… Ми жодного разу не отримували таку пропозицію“, – президент.

“Якщо частина України буде в НАТО, то Путін почне війну з НАТО. І тут питання, чи будуть країни Альянсу готові боротися за частину України, ми ж ніколи не визнаємо окупацію РФ наших територій”.

19.03. Зеленський про закриття кордону Польщею (і про зернову блокаду, і теперішню): “Польща нам не дала вивезти наше зерно. Я не тряпка якась. Я захищаю інтереси своєї країни. Блокада кордону – це була політика перед виборами”.

Президент вже веде переговори з новим урядом країни щодо блокування кордону та питання зерна.

18.57. Зеленський: “Ми визнаємо незалежний народ Палестини“.

18.54. Політика Трампа буде зовсім іншою, каже президент.

18.53. “Допомога від США потрібна вже зараз і вона думаю буде дуже скоро“, – заявив президент.

18.50. Президент визнав, що війна на Близькому Сході має вплив на допомогу Україні.

Там є російський слід, на цьому треку Кремль досягнув успіху“, – сказав він.

18.41. На одне з питань про корупцію і пропозицію журналіста щодо можливих “чисток” в Офісі президента Зеленський сказав: “Якщо я позбудусь своєї команди, то ми стаємо слабкішими – буде менше допомоги… менше ППО”.

18.39. “Політика Орбана (лідера Угорщини – ред.) не дуже дружня до нас, я йому про це казав…У мене було кілька запитань до нього… Я запитав у Орбана: Вікторе, назви хоч одну причину, чому ви не підтримуєте наш вступ до ЄС, може, ми зможемо знайти дипломатичне рішення. Він не зміг дати відповіді, чому ми не можемо організувати зустріч, щоб вирішити всі питання”, – сказав Зеленський.

18.36. Президент заявив, що “Верховну Раду не розпускатимуть попри скандали із закордонними відпустками”, бо тоді потрібні будуть вибори, а вони неможливі під час війни.

18.30. Зеленський повідомив, що ВВП України за рік зріс на 5%.

18.26. На запитання журналіста: чи закінчиться війна в 2024 році президент відповів: “Ніхто не знає на це відповіді… Думки дуже часто відрізняються від реальності”.

“Можна жити зі скепсисом, але можна і країну про***** зі скепсисом. Я до цього не готовий”.

18.21. Зеленський: “Ми не контролюємо небо, це мало вплив на спецоперацію на Південному напрямку у 2023 році”.

18.19. “Я впевнений, що Сполучені Штати нас не зрадять і домовленості будуть виконані… Мені здається я знайшов домовленості з Байденом… питання лише в датах”, – сказав глава держави.

18.14. Мобілізація в такому форматі, як проходить зараз, коштуватиме Україні 500 мільярдів гривень, заявив президент.

18.12. Зеленський: “Військові запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей”.

18.08. Зеленський анонсував передачу Україні “партію” ЗРК Patriot. Каже, що пообіцяв союзникам не розголошувати точну кількість систем.

18.02. Розпочалась пресконференція. Президент взяв вступне слово.

 

Джерело