Допомога Україні буде в центрі уваги Саміту НАТО

Допомога Україні буде в центрі уваги Саміту НАТО

Фото: gettyimages Єнс Столтенберг і Ентоні Блінкен

Партнерам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для зміцнення лінії фронту та зупинки просування росіян.

Саміт НАТО, який відбудеться на початку липня у Вашингтоні, сконцентрує увагу на зміцненні України і її перемозі у довгостроковій перспективі. Про це у вівторок, 18 червня, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

“Саміт буде зосереджений на зміцненні довгострокового успіху України, який вона розвивала з першого дня”, – сказав глава Держдепу.

Він зазначив, що за останні тижні США та інші партнери доклали зусиль для зміцнення підтримки України у відбитті російської агресії. За словами Блінкена, партнерам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для зміцнення лінії фронту та зупинки просування росіян.

Глава Держдепартаменту також нагадав про підписану нещодавно Україною та США двосторонню безпекову угоду. За його словами, ця угода стала 17-ю після того, як президент Джо Байден оголосив про цю ініціативу під час саміту G7 рік тому.

“До саміту НАТО, ми очікуємо, що близько двадцяти, а можливо і більше, країн, підпишуть двосторонні безпекові угоди з Україною. Це чіткий доказ, що всі наші країни-партнери підтримують Україну в довгостроковій перспективі”, – сказав Блінкен.

Він також додав, що США посилюють санкційний тиск на Росію для її примусу зупинити агресію.

“Якщо Путін вважає, що може пережити Україну чи будь-кого з нас, він помиляється. Наша допомога демонструє практичні результати, країна може відбити російську агресію. Однак у майбутньому ми хочемо переконатися, що Україна досягла успіху, що вона міцно стоїть на ногах в економічному, військовому та демократичному аспектах”, –  сказав очільник американської дипломатії, додавши, що саміт НАТО сприятиме реалізації цих зусиль.

Раніше Столтенберг заявив, що на саміті НАТО не буде “жодних дат” для України.

Новий генсек НАТО. Є єдиний кандидат

Джерело