До коаліції бронетехніки для України ввійшло 15 країн – ЗМІ

До коаліції бронетехніки для України ввійшло 15 країн - ЗМІ

Фото: Міноборони України У межах дій зі створення цієї коаліції було проведено серію зустрічей та досягнуто домовленостей із союзниками

Міноборони Польщі в коментарі українському ЗМІ розповіли подробиці їхньої військової ініціативи.

Польща почала роботу зі створення так званої коаліції бронетехніки для підтримки України. Нині до неї входять 15 країн. Про це повідомили у міноборони Польщі у відповідь на запит Укрінформ в п’ятницю, 29 березня.

Варшава ініціювала коаліцію бронетехніки в січні в межах Контактної групи з питань оборони України (формат Рамштайн), до якої входять майже 50 учасників.

У межах дій зі створення цієї коаліції було проведено серію зустрічей та досягнуто домовленостей із союзниками, які планують долучатися до подальшої підтримки України в цій сфері.

“У підсумку Німеччина та Італія заявили про підтримку Польщі шляхом співголовування в роботі коаліції, а ще 12 країн долучилися до її роботи, в тому числі, звісно, Україна”, – йдеться в повідомленні польського відомства.

Міноборони зазначає, що кілька днів тому у Варшаві відбулася координаційна конференція коаліції бронетехніки, під час якої було розпочато її роботу.

“Заплановано подальші дії коаліції (координація підтримки щодо надання техніки та боєприпасів, навчання, ремонт, структури сил та оперативного застосування) на короткострокову та довгострокову перспективи”, – резюмували у відомстві.

Нагадаємо, Українська бронетехніка за два роки повномасштабної війни з РФ наростила виробництво в десятки разів. У компанії десятки майданчиків по всій країні. 

Крім того, торік обсяги виробництва українського військово-промислового комплексу зросли втричі порівняно з 2022 роком. У 2024 році слід чекати збільшення ще в шість разів.

Джерело