Для тих, хто курить: поради щодо догляду за шкірою, які відмінно працюють

У мене дві новини: погана та хороша. Погана — куріння серйозно впливає на шкіру (і не на краще), у дерматологів навіть є спеціальний термін "обличчя курця". Хороша новина — існує грамотний догляд для курців, який вирішує всі проблеми зі шкірою, інформує Ukr.Media.

Тепер про кожну новину поговоримо докладно.

Спочатку з поганою. У мене багато знайомих курить, і людям дається важко кинути згубну звичку. Я пропущу банальні фрази про "кидай палити — вставай на лижі", "рано постарієш" і т.п. Впевнена, що з цими фразами курці стикаються щодня і про шкоду тютюну знають. І про те, як їх ненавидять некурці настільки, що аж готові їх позбавити конституційних прав (такий у нас "дружний" народ, ага).

Я ж вас лаяти не буду, годувати шок-картинками теж не збираюся, просто пробіжуся за фактами, яке зло це куріння для нашої шкіри.

Запах сигаретного диму, жовті пальці — це дрібниці порівняно з тим, що відбувається з нашою шкірою. Ось те, що куріння знижує норму кисню в крові, який постачається нашим клітинам, — це вже серйозно. Чим менше кисню надходить у клітини, тим більше їх гине.

Через нестачу кисню клітини шкіри менше одержують поживних речовин. Через це шкіра спочатку починає бліднути, потім тьмяніти, і через тривалий час — жовтіти.

Передчасне старіння відбувається через те, що через порушення харчування клітини шкіри починають повільніше регенеруватися (тобто оновлюватися). Однак заспокою вас тим, що у порушенні регенерації клітин сигарети програють сонцю.

Сигаретний дим містить у собі пристойно вільних радикалів, які із задоволенням накостиляють вашому колагену та еластину, творитимуть повний хаос на клітинному рівні. Згодом ця анархія вільних радикалів із сигаретного диму буде помітна на обличчі — погіршиться текстура шкіри.

І оскільки з регенерацією клітин шкіри у курців цілковита біда, то будь-які пошкодження на шкірі (будь то мікро-ранки від дрібних абразивів або сліди від акне) гояться повільніше, ніж у тих, хто не палить.

Сумно, так. Але тільки на перший погляд. Належний догляд за шкірою дозволить досягти таких результатів, що з усім вищеописаним курець ніколи не зіткнеться. А так воно і є, зараз по людині навіть не скажеш, що вона палить. А всі ілюстрації дерматологів про "обличчя курця" та згубний вплив на шкіру в майбутньому можна здавати до музею.

Переходимо до гарної новини!

Звичайно, якщо кинути палити, то багато з перерахованого нижче вам не знадобиться. Однак, як показує практика, взяти та кинути палити — непроста справа.

Регулярне зволоження та очищення

Отже, ми вже знаємо, що сигаретний дим порушує норму кисню у крові. Порушується кровообіг, потім клітини недоотримують поживних речовин, через це шкіра стає сухою, її тонус пропадає і загалом все виглядає нездоровим.

Щоб такого не сталося, шкірі буде потрібно зволоження, відновлення та антиоксидантна дія.

Так що курцям слід при виборі зволожуючого крему приділяти особливу увагу складу:

1) по-любому необхідні вітаміни С і Е (вітамін С — обов'язково, це найкращий антиоксидант), і чудово, якщо вони йдуть у першій п'ятірці у складі (це означає, що концентрація вітамінів висока);

2) олії або екстракти рослин, а також гідрофіксатори: гліцерин, гіалуронова кислота або сквалан.

Тепер про очищення. Для курця вмивання двічі на день — обов'язково! Тому що на його шкірі осідає більше токсинів, ніж на тих, хто не палить. Пінка для вмивання має бути солідною за складом.

Догляд за шкірою навколо очей

Цій зоні обличчя завжди дістається найбільше проблем, шкіра в цій області тоненька через майже повну відсутність жирової клітковини, її також обділили колагеном і еластином. Так на неї ще одна біда впала: у закритому приміщенні або під час затягування людина примружується, що тільки скорочує шлях до передчасних зморшок.

У цьому випадку слід зміцнювати суху та тонку шкіру навколо очей антиоксидантами та вітамінами. Підійде, в принципі, і хороший зволожувальний крем для обличчя (зі складом, вказаним трохи вище), тільки потрібно буде обзавестися хорошими патчами, тканинними і альгінатними масками.

Догляд за шкірою навколо губ

У курців з часом навколо верхньої губи утворюються зморшки і втрачається чіткий контур. Ця недуга через цигарки дуже добре знайома косметологам, їй навіть дали термін "зморшки курця". Адже губи першими знайомляться із сигаретою, і після такого знайомства вони одержують кінську дозу токсичних речовин.

Засоби для губ (бальзами, плампери тощо) повинні йти обов'язково з антиоксидантами: вітаміном С та екстрактами зеленого чаю, винограду чи чорниці.

Отже, все просто. Не виходить кинути палити і не хочеться мати нездорову шкіру з ознаками передчасного старіння — доведеться розщедритися на догляд. Головне, що це працює. Потрібні лише потужні засоби з антиоксидантами у складі.

Джерело