Для перетину кордону чоловікам знадобиться ще один документ – ДПСУ

Для перетину кордону чоловікам знадобиться ще один документ - ДПСУ

Фото: Держприкордонслужба (ілюстративне фото) У чоловіків при перетині кордону перевірятимуть наявність військово-облікового документа

Речник ДПСУ рекомендує під час планування виїзду з України попередньо уточнити свої дані в ТЦК і СП.

В пунктах пропуску з 18 травня інспектори ДПСУ в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа. Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, згідно з нормами законодавства в період дії воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх на вимогу прикордонника в прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Такий обов’язок передбачено змінами до законів України “Про правовий режим воєнного стану” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, які наберуть чинності 18 травня.

Так, громадяни України, які мають право на виїзд згідно з пунктом 2-6 правил перетинання державного кордону України, мають надати військово-обліковий документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я.

Це, зокрема, стосується таких категорій осіб:

  • заброньованих на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнаних відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років та чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інші категорії осіб, визначені ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Показувати військово-обліковий документ на кордоні не потрібно

  • особам з інвалідністю;
  • тим, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • водіям, які здійснюють перевезення медичних вантажів і гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів і пасажирів;
  • певним особам за окремими посадами та державною службою, працівникам підприємств залізничного транспорту та тим, що відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Порядок виїзду для зазначеної категорії осіб залишається незмінним.

При цьому Демченко рекомендував під час планування виїзду з України попередньо уточнити свої дані в ТЦК і СП та внести інформацію про отримання відстрочки до свого військово-облікового документа.

Нагадаємо, щоденно прикордонники відмовляють у виїзді за межі України близько 120-150 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не мають необхідних документів, які дають право на перетин кордону.

Як відомо, новий закон про мобілізацію, який набуває чинності 18 травня 2024 року, передбачає й те, що оновити свої дані в ТЦК мають і жінки – медики і фармацевти, які перебувають на військовому обліку. 

Джерело