Дерматологи розповіли, як часто потрібно міняти засоби по догляду та інструменти для макіяжу

Продовжити життя улюбленої косметики можна тільки при її правильному використанні і дотриманні норм зберігання. Дерматологи розповіли про те, як часто потрібно міняти продукти та інструменти для макіяжу, інформує Ukr.Media.

Спонжі для макіяжу — 1 місяць

Б'юті-блендери та інші спонжі для макіяжу необхідно мити після кожного використання, але навіть при цьому термін їх придатності становить всього місяць. Ознаками того, що спонж пора замінити, є будь-які види деформації і його знебарвлення.

Кисті для макіяжу — 1-5 років

Залежно від ворсу кисті для макіяжу прослужать вам максимум п'ять років. Мити їх в ідеалі потрібно кожен день або хоча б раз на місяць чистити спеціальним засобом або шампунем.

Туш для вій — 4-6 місяців

Після першого розкриття термін придатності будь-якої туші для вій скорочується до трьох місяців. Якщо туш засохла, змінила текстуру, колір або запах, не шкодуючи викидайте її. До речі, викручувати туш з тюбика краще круговими рухами — щоб уникнути попадання туди бактерій, які можуть завдати шкоди очам.

Кремові рум'яна і тіні — пів року

Вода, що входить до складу кремових текстур, робить такі засоби куди менш довговічними, ніж схожі сухі продукти. Вже через пів року використання на них може з'явитися цвіль, а також змінитися запах.

Підводка для повік — пів року — рік

Приблизно чотири-шість місяців зберігається рідка підводка, а ось підводка-олівець — близько року. Але якщо щільно закривати ковпачок, вона може прослужити вам і до двох років. Це ж правило може бути застосоване для олівців для губ і очей.

Тональні основи — один рік

Рідкі і кремові основи "живуть" 6-12 місяців, бо вони містять воду, олії та інші зволожуючі речовини, які зменшують термін зберігання через ризик розмноження бактерій. Сухі тональні основи зберігаються до двох років: їх текстура більш стійка до розвитку шкідливих мікроорганізмів.

Сухі текстури (пудра, рум'яна, бронзер, тіні для повік) — 18 місяців-2 роки

Хоча більшість сухих засобів для макіяжу мають термін придатності максимум до двох років, їх можна використовувати і після. Якщо ви зведете до мінімуму варіанти забруднення, то пудра, рум'яна або тіні для повік прослужать вам набагато довше — головне, регулярно мийте кисті і стежте за зовнішніми змінами засобу. Від продуктів з тріснутою упаковкою слід позбавлятися відразу ж.

Коректор / консилер — 12-18 місяців

Якщо засіб засихає, змінюється в текстурі або запах — викидайте його негайно. Мало того, що таким коректором або консилером буде складніше замаскувати недосконалості, так ще можна завдати шкоди шкірі.

Блиск для губ — один рік

За аналогією з тушшю для вій пензлик або спонж з блиском для губ краще діставати з флакона круговими рухами. Свідченням того, що термін використання блиску підійшов до кінця, може стати його знебарвлення і ущільнення.

Помада — 18 місяців-2 роки

За умови дотримання умов зберігання помада може зберігатися приблизно два роки. У числі правил, які допоможуть продовжити помаді життя: ніколи не зберігати її без ковпачка і регулярно видаляти верхній шар серветкою, щоб запобігти утворенню бактерій.

Лак для нігтів — один рік

Після того, як ви відкриєте лак для нігтів, з нього починає випаровуватися ряд речовин, які можуть змінити його текстуру. Щоб продовжити термін придатності лаку, завжди щільно закручуйте ковпачок.

Аромати — 8-10 років

Збільшити термін придатності ароматів більш ніж на 10 років можна, якщо зберігати їх в досить прохолодному місці і завжди щільно закривати кришку. Найкраще місце для ароматів — темна шафа. Перевірити, чи зіпсувався аромат, можна за його кольором: якщо парфум знебарвився, з ним пора попрощатися.

Джерело