Деокупація ЗАЕС наблизилася – Зеленський

Деокупація ЗАЕС наблизилася - Зеленський

Фото: Енергоатом Зеленський анонсував план деокупації Запорізької АЕС

Звільнення найбільшої в Європі атомної електростанції відбуватиметься дипломатичним шляхом.

Україна наблизилася до деокупації Запорізької атомної електростанції після Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це заявив президент Володимир Зеленський у відповідь на запитання журналістів після підсумкової пресконференції у неділю, 16 червня.    За словами глави держави, під час Саміту миру країни визнали – має відбутися деокупація Запорізької АЕС дипломатичним шляхом. Для цього будуть проведені спеціальні зустрічі.   “Будемо зустрічатися на платформі однієї із держав, де буде обговорюватися ядерна безпека і виписуватися буде план”, – розповів президент.

  Спільне комюніке Саміту миру передбачає пункт, у якому країни-учасниці погоджуються із необхідністю контролю України над Запорізькою АЕС під наглядом МАГАТЕ.   У першому пункті спільної позиції йдеться про те, що ядерні обʼєкти мають працювати безпечно та надійно під контролем України та наглядом МАГАТЕ.   Нагадаємо, раніше у МАГАТЕ заявили про три прямі влучання, здійснені у захисні конструкції головного реактора ЗАЕС. Росатом традиційно звинуватив в ударі українських військових.

11 червня на Запорізькій АЕС біля ставка-охолоджувача вибухнула міна. Унаслідок вибуху ніхто не постраждав, руйнувань також немає.

Джерело