Данілов пояснив, чому Росія отримує зброю швидше за Україну

Данілов пояснив, чому Росія отримує зброю швидше за Україну

Фото: СНБО “Звичайно, ми би хотіли, щоб вони дуже швидко рухались, але це елемент демократії”, зазначив Олексій Данілов

Секретар РНБ зазначив, що “авторитарним країнам набагато простіше” – вони не зважають на думку населення та виборців.

Демократичні держави, на відміну від авторитарних, проводять необхідні процедури для надання збройної та фінансової підтримки. Це пояснює той факт, так звані партнери Росії надають останній допомогу значно швидше. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов в інтерв’ю Укрінформ, опублікованому в п’ятницю, 16 лютого.

“Звичайно, ми би хотіли, щоб вони дуже швидко рухались, але це елемент демократії – поступове проходження всіх процедур, необхідних для отримання допомоги”, – пояснив посадовець.

За його словами, в питанні передачі зброї “авторитарним країнам набагато простіше”.

“Там нема жодних процедур, ніхто не звертає увагу на думку населення, виборців. І тому авторитарні лідери за короткий проміжок часу можуть ухвалювати будь-які рішення. Як приклад, Північна Корея та Іран, які зараз постачають Російській Федерації зброю для вбивства українських дітей”, – зазначив секретар РНБО.

Він також лаконічно відповів на запитання, чи має Україна план “Б” на випадок, якщо партнери будуть продовжувати тяганину з постачанням озброєння і виділенням фінансової допомоги. Зокрема, він наголосив, що “Україна була, є і буде”.

“Чи буде складно? Так, буде складно. Проте нам буде складно до того моменту, поки не здобудемо перемогу. Чи буде після перемоги легше? Так, буде. На жаль, на шляху до перемоги ми втрачаємо людей, наших кращих із кращих. Але будувати країну завжди важко і складно”, – підсумував Данілов.

Як відомо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України – переважно на військову допомогу. Але рішення Сенату недостатньо для виділення грошей – законопроєкт має пройти Палату представників.

Джонсон спотикання: чи вдасться “дотиснути” допомогу США для України

Джерело