Ці погляди змусять вас переглянути своє ставлення до свободи

Багато людей прагнуть стати свободними, але при цьому не до кінця розуміють, що взагалі означає це слово. Кожен трактує його по-своєму, і в підсумку це призводить до нерозуміння, конфліктів, помилковим надіям і розчарування в собі. Для того, щоб скласти найбільш об'єктивну думку і усвідомити, що ж насправді ховається за красивим поняттям, потрібно поглянути на нього з різних сторін, поставивши під сумнів свої переконання. Ми зібрали кілька думок, які змусять вас переглянути своє ставлення до свободи. Можливо, ви зробите для себе кілька важливих висновків, інформує Ukr.Media.

Свобода — це не відсутність обмежень

Те, що ви називаєте відсутністю обмежень, — зовсім не свобода, а хаос. І він не призводить ні до чого хорошого. Погодьтеся, без будь-яких базових правил, встановлених для всіх і обов'язкових до виконання, світ перетворився б на страшне місце, де всюди панує беззаконня. Уявіть, що кожна людина може красти, завдавати оточуючим шкоди або навіть вбивати інших людей, при цьому розуміючи: покарання не буде. Навряд чи ви б відчували себе свободними в такому середовищі.

Деякі обмеження працюють якраз для того, щоб захищати ваші права і свободу. Зрозуміло, якісь із них більш ефективні, а користь інших можна поставити під сумнів. Але підсумок один: не потрібно плутати свободу і хаос, це різні речі. Більш того, вони взаємовиключні.

Свобода неможлива без самодисципліни

Ви не можете бути свободними, поки не навчитеся контролювати себе. Самодисципліна, всупереч поширеному переконанню, не обмежує вас, а, навпаки, надає свободу бути тим, ким ви хочете, розвиватися, домагатися бажаних цілей.

Простий приклад: ви незадоволені тим, як ви виглядаєте, і розумієте: щоб відчувати себе впевненіше, сподобатися собі і зміцнити здоров'я, необхідно скинути зайві кілограми. До цього рішення прийшли ви самі, ви не прийняли його під тиском чужої думки. У вас є можливість взяти під контроль свій зовнішній вигляд і привести себе в форму. Але для цього вам необхідно буде проявити самодисципліну: змусити себе почати ходити в зал, підвищити фізичну активність, переглянути свій раціон. Як бачите, свобода бути тим, ким ви хочете, досягається шляхом кропіткої роботи над собою.

Свобода — не дорівнює самотність

Деякі люди чомусь пов'язують поняття свободи з самотністю. Але переконання, що ви станете свободними, коли скоротите своє коло спілкування або розлучитеся з коханою людиною, повна маячня. Самі по собі відносини ніяк не обмежують вас. Будь-які обмеження — це результат домовленостей двох осіб або вимог одного до іншого.

Якщо ви не відчуваєте себе свободними, значить, вас не влаштовують пропоновані умови. У такому разі або потрібно шукати компроміс, або варто подумати над тим, щоб попрощатися з людиною. Ви можете просто не зійтися в думках щодо важливих для вас обох питань, так буває. Але це не означає, що будь-які наступні відносини будуть так само обмежувати вашу свободу. Рано чи пізно ви зустрінете тих людей, які будуть розділяти ваші погляди і цінності і, як наслідок, не вимагати від вас того, на що ви не згодні йти.

Свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого

Ви можете робити все, що захочеться, але тільки за однієї умови: це не повинно обмежувати свободу інших людей. Якщо ваші дії змушують оточуючих змінювати свої плани, відмовлятися від своїх бажань, коригувати свою поведінку або просто доставляють їм дискомфорт, вам необхідно припинити. Ваша свобода закінчується там, де починається свобода іншого, — це правило має стати вашим девізом по життю.

Свобода — найкращий мотиватор

Немає мотивації сильніше, ніж свобода. Саме заради неї ви готові витрачати свій час, сили і гроші, заради того, щоб залишатися свободними. По суті ви навіть працюєте для того, щоб отримати фінансову свободу і, як наслідок, мати можливість дозволити собі все, про що мрієте. Більшість своїх рішень ви приймаєте, бажаючи проявити себе, скористатися доступними вам можливостями, втілити бажане. Якби у вас не було свободи, була б відсутня і мотивація робити щось.

Свобода для кожного різна

Свобода — це поняття, яке для кожної людини буде розкриватися по-різному. Хтось назве свободою подорожі, хтось скаже, що свобода — займатися тим, чим хочете, хтось бачить себе вільним лише в моменти, коли немає ніяких зобов'язань перед оточуючими людьми. І кожна людина при цьому виявиться права, тому що сприйняття свободи у всіх різний. Воно залежить від поглядів, уподобань, накопиченого досвіду. Тому те, що ви називаєте свободою, може викликати подив і ступор у вашого співрозмовника.

Свобода не може бути абсолютною

Як не крути, свобода не може бути абсолютною. Вам не може бути дозволено робити все, що тільки спаде на думку. У будь-якому випадку ви повинні дотримуватися будь-яких правил: закріплених в законодавстві або негласних, прийнятих в суспільстві. Свобода — це завжди поняття відносне. При міркуванні на цю тему завжди варто уточнювати, яка саме свобода розглядається. Свобода від чого, які обмеження зняті?

Повторимося, повна відсутність обмежень — це не свобода, а хаос. Коли ви можете робити все, що вам заманеться, ваші дії в будь-якому випадку будуть негативно відбиватися на свободі інших людей. Таким чином, абсолютна свобода одного виключає можливість свободи іншого, що заодно виключає і саме поняття про абсолют.

Свобода — це відповідальність

Коли ви вибираєте для себе свободу, ви також звалюєте на себе відповідальність за своє рішення і подальші дії. Тому що деякі види свободи можуть бути небезпечними для вас або оточуючих людей. Отже, деякі обмеження потрібні, і за свою готовність йти на ризик ви повинні вміти відповідати. Вам потрібно розуміти, як врятувати ситуацію в разі невдачі і що ви можете зробити, якщо ваші вчинки заподіють кому-небудь шкоду.

Джерело