Чому у жителів Африки темна шкіра, якщо все чорне сильніше гріється на сонці

Коли-небудь замислювалися над тим, чому у чорношкірих саме така шкіра? Виглядає не дуже-то логічно для такого складного і «хитрого» процесу, як еволюція, наділяти людей кольором шкіри, який і для без того жарких регіонів сприятиме ще більшому нагріванню організму. Так усе просто?

Корінні мешканці та вихідці з Африканського континенту мають темну шкіру. Таких людей зараховують до негроїдної раси, однієї з трьох великих рас людства. Навіть діти знають про те, що колір шкіри рас пов'язаний з кліматичними особливостями того регіону, звідки їх представники (чи їх предки). Цікаво те, що чим ближче до екватора, тим темніша шкіра у людини. Однак чому еволюція – процес, завданням якого є збереження корисних ознак і відсівання непотрібних ознак організму, розпорядилася саме так? Адже кожен знає, що все чорне сильніше гріється на сонці? Цілком очевидно, що ще більше нагрівання на спеці – не краща якість, інформує Ukr.Media.

Оцінити якості чорного кольору може кожен ентузіаст влітку. Просто одягніть чорну футболку і вийдіть на сонці. Зовсім скоро доведеться відчути, як сонячні промені печуть більше звичайного. Насправді природа про це «знає» і активно використовує особливості чорного кольору. Наприклад, у білих ведмедів під білим хутром ховається чорна шкіра, яка сприяє накопиченню тепла від сонячних променів. Однак у негроїдної раси інакше розподіляється жирова тканина.

Так що ж з представниками негроїдної раси? Насправді, тут все не так просто і все не зводиться до одного тільки кольору шкіри. Почати варто з того, що представники європеоїдної раси і негроїдної раси відрізняються один від одного розподілом жирових тканин. Через холодний клімат у європеоїдної раси жир розподіляється по всьому тілу, в той час, як у негроїдної раси він акумулюється в певних місцях, залишаючи на тілі більше «вільних» місць для ефективного виділення поту і теплообміну.

Що дозволяє темношкірим краще охолоджуватися Темна шкіра ж в даному випадку була дана еволюцією людям не через необхідність акумулювати тепло, а за необхідності ефективно протистояти підвищеній кількості ультрафіолетових променів, що потрапляють на шкірний покрив. Сказати «спасибі» слід роботі пігменту меламіну, який і робить шкіру темною. Якби у негроїдної раси природа не сформувала темну шкіру, у людей на екваторі з більшою ймовірністю розвивалася б онкологія. Як відомо, ультрафіолет здатний пошкоджувати структуру ДНК. А темна шкіра допомагає впоратися з ультрафіолетом.

В якості цікавого факту варто додати, що останні генетичні дослідження далеких предків європеоїдної раси вказують на те, що наші прабатьки також мали темну шкіру, коли мігрували з Африки до Євразії. Однак тут вони почали змішуватися з білошкірими неандертальцями, так і еволюція почала адаптувати організм людей до нових умов.

Таким чином, темна шкіра сильніше гріється, однак цей «недолік» компенсується іншими особливостями організму. При цьому вона дає дуже важливу захисну функцію для жителів екватора.

Джерело