Чому не можна вбивати павуків – легенда чи закон природи?

Відомо кілька версій походження цього забобону. Згідно з однією легендою, один чоловік, тікаючи від своїх переслідувачів, сховався в печері. Її не стали оглядати, звернувши увагу на те, що навколишня місцевість покрита густою павутиною, пелена якої залишилася недоторканою.

В сучасному світі люди, далекі від релігії, придумали свої пояснення. Вважають, що павуки приносять у наш дім щастя і процвітання. Щастя можна зловити в красивий узор павутини, сплетеною маленькою членистоногою істотою. Якщо павука вбити, то він і всі його «родичі» перестануть плести павутину, і щастя навряд чи вже «попадеться» в неї.

Павуки в медицині та науці

Як відомо, в давні часи процвітала народна медицина і знахарство. В якості ліків знахарі та шамани використовували не тільки корінці, трави, але і засушені частини різних тварин і комах. Павуків використовували для лікування коклюшу, жовтяниці або лихоманки. Крім того, приклавши павутину до невеликої рани, що кровоточить, зупинялась кров.

Незважаючи на давні «ліки» на основі павуків, сучасна наука не підтвердила їх чудодійність.

Є ще одне пояснення, чому не можна вбивати павуків. Крім того, що павуки виконують роль захисників нашого будинку, існують повір'я, що несподівано звалилася на голову істота приносить звістки або подарунки. Виходить, убивши її, можна назавжди втратити новини.

Джерело