Чому не можна говорити фразу «на здоров’я»: прикмети та забобони

Мало хто знає, що кожне вимовлене слово має особливу енергетику, здатну позитивно або негативно вплинути на життя людини. Дуже часто у відповідь на вдячне "дякую" ми чуємо фразу "на здоров'я". Виявляється, вимовляти цю фразу небезпечно, інформує Ukr.Media.

Прикмети та забобони про фразу "на здоров'я"

Фразу "на здоров'я" вимовляють із побажанням здоров'я, для дозволу будь-яких дій або як синонім до слова "будь ласка". Найчастіше, вимовляючи це словосполучення, ми вкладаємо в нього саме побажання здоров'я співрозмовнику. А звідки ж візьметься це здоров'я? Трапляється так, що саме своїм власним здоров'ям і доведеться ділитися. Таким чином, кажучи "на здоров'я", людина добровільно віддає своє здоров'я іншому.

Також у розмовній мові "на" часто використовується як "бери", тобто фраза "на здоров'я" набуває іншого сенсу: "бери здоров'я". Тобто той, хто говорить, знову віддає своє здоров'я.

Вважається, якщо сказати "на здоров'я" людині, яка збирається поїсти, то вона з'їсть своє ж здоров'я.

Звісно, якщо сказати "на здоров'я" близькій людині, яка бажає вам добра, то, найімовірніше, нічого страшного не трапиться

Ще одна причина, через яку не радять говорити фразу "на здоров'я" полягає в тому, що такими словами можна наврочити людину. Тобто в цьому разі той, хто говорить, не ділиться своїм здоров'ям, а забирає його у свого співрозмовника.

Як правильно відповідати на подяку

Попри те, що не існує жодних логічних пояснень, чому не можна вимовляти фразу "на здоров'я", варто все ж таки дослухатися до порад і уникати цього вислову. Замінити його можна звичайним "будь ласка" або використовувати словосполучення "в здоров'я".

З психологічної точки зору, почувши на слова подяки фразу "в здоров'я", можна вирішити, що співрозмовник несерйозно сприймає ваші слова, відбуваючись стандартною фразою.

Слова, які ми вимовляємо, мають власну енергетику, тому потрібно завжди стежити за своєю мовою. Використовуючи правильні вирази, можна захистити себе від різних бід і невдач.

Джерело