Чому не варто збільшувати терміни оновлення облікових даних: відповідь МОУ

У Міністерстві оборони України пояснили, чому вирішили не підтримувати законопроєкт про збільшення термінів оновлення даних для військовозобов’язаних з 60 до 150 днів.

Про це повідомив речник Міністерства оборони України старший лейтенант Дмитро Лазуткін 27 червня в ефірі «Єдині новини».

«Міністерство оборони на даний момент не підтримує цей законопроєкт і не вважає доцільним продовження терміну від 60 до 150 днів для оновлення даних, тому що наразі існують можливості оновити ці дані в ТЦК і СП, у ЦНАПах, а також Резерві+», — пояснив речник Міноборони України.

Він зазначив, що в додатку Резерв+ військовозобов’язані призовники та резервісти можуть оновити свої дані за лічені хвилини.

«Ми не бачимо сенсу продовжувати цей термін, бо зараз потрібно негайно, якомога швидше оновити військово-облікову базу для того, щоб усвідомлювати, скільки українців придатні для того, щоб захищати батьківщину», — наголосив Дмитро Лазуткін.

Раніше речник МОУ заявляв, що серед людей, які оновили свої дані від 18 травня, один мільйон і сто тисяч військовозобов’язаних, які придатні до призову.

Нагадаємо, що з 18 червня у застосунку Резерв+ став доступним електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як паперовий.

Як відомо, з 18 травня набуває чинності закон про мобілізацію. Військовозобов’язані мають уточнити облікові дані протягом 60 днів.

Штрафи, передбачені за порушення призовниками, військовозобов’язаними і резервістами правил військового обліку, зростуть.

АрміяInform нагадує, що наразі можна обрати собі місце служби на агрегаторі вакансій у ЗСУ, звернутися до рекрутингових центрів або на сайті Будь собою.

Джерело