Цей будинок вважається найкрасивішим у світі через його архітектурну інтеграцію з природою

У них входять особняки мільйонерів і знаменитостей. Однак ми вирішили піти далі і розповісти вам про будинок, в якому вся пишність гармонійно поєднується з природою, інформує UkrMedia.

Будинок над водоспадом

Цей особняк називають віллою «Падаючої вода». І вілла вже ось-ось відсвяткує своє вісімдесятиріччя.

Будинок був побудований в 1936-1939 роках за проектом відомого американського архітектора Френка Ллойда Райта і до 1960 років використовувався як заміський будинок мільйонера Едгара Кауфмана.

Зараз цей особняк може відвідати кожен, і щорічно він приймає до 150 тисяч відвідувачів. Правда, для цього потрібно приїхати в штат Пенсільванія. Вілла розташована в 80 кілометрах від Пітсбурга.

Як будували віллу

Історія спорудження будинку почалася зі знайомства Ф. Л. Райта з сином Е. Кауфмана, які вирішили зайнятися архітектурою. Кауфман-молодший відвідував студію архітектора і здружився з Френком. Саме з цієї причини Райт був обраний в якості проектувальника заміського будинку Кауфманів.

Для будівництва було обрано мальовниче місце під назвою «Ведмежий струмок». Тут був скелястий виступ, який височів над околицею, а поруч знаходився маленький водоспад. Райт зробив сміливий хід, заявивши господарям, що він хоче, щоб вони жили з водоспадом, а не просто дивилися на нього. І тому водойма стала не просто прилеглою територією, а структурною частиною будинку.

Для будівництва був використаний залізобетон, а також камені, які привезли з місцевого старого кам'яного кар'єру.

Райт отримав за проект 8 тисяч доларів, саме будівництво з усією територією обійшлося в 155 тисяч доларів. З урахуванням інфляції приблизна собівартість вілли на сьогоднішній день становить 2,4 мільйона доларів. Однак ця сума не зовсім вірна, так як в 2002 році будинок відреставрували, витративши на це майже одинадцять з половиною мільйонів.

Популярність

Вілла прекрасна тим, що органічно вписана в навколишню природу, немов невід'ємна від неї частина.

Особняк об'єднаний з виступом скелі, на якій він стоїть. Звичайно, підлогу відполірували, проте вогнище в будинку оточене валунами, пролежавшими тут десятиліттями, і їх не піддали ніякій обробці.

Скла тут встановлені прямо в кам'яну кладку, тому створюється враження, ніби будинок виріс зі скелі.

І, звичайно, тут є спуск до струмка.

У 1966 році «Будинок над водоспадом» отримав статус Національного історичного пам'ятника США. За оцінками на 2008 рік, його відвідали близько 6 мільйонів людей. У тому числі тут побували Альберт Ейнштейн, Марлен Дітріх, Вільям Херст, Інгрід Бергман і навіть Франклін Рузвельт. На честь останнього прямо над водоспадом влаштували феєрверк.

Джерело