Британія та Норвегія створили «морську коаліцію» для допомоги Україні

Кораблі класу Sandown (MCMV) ВМС Великої Британії. Фото: Ukdefencejournal

Велика Британія разом з Норвегією очолить нову коаліцію морських сил і засобів, яка надасть довгострокову підтримку Україні, включаючи навчання, обладнання та інфраструктуру для зміцнення безпеки в Чорному морі.

Відповідну спільну заяву про цю ініціативу опубліковано на урядовому порталі Сполученого Королівства.

Як зазначено у документі, «морська коаліція» тісно співпрацюватиме з українськими ВМС та Міністерством оборони з метою розвитку низки спроможностей, включаючи швидкий розвиток морських сил у Чорному морі, продовження розбудови української морської піхоти та річкових патрульних кораблів для захисту прибережних і внутрішніх водних шляхів.

У рамках коаліції міністр оборони Британії Грант Шаппс підтвердив передачу двох мінних тральників Королівських ВМС до складу Військово-Морських Сил України.

«Ці тральники нададуть Україні суттєвий потенціал, який допоможе рятувати життя на морі та відкриє життєво важливі експортні шляхи, які були суттєво обмежені після початку незаконного широкомасштабного вторгнення путіна», — сказав він.

Як йдеться у повідомленні, ця подія є початком «нових цілеспрямованих зусиль» Великої Британії, Норвегії та інших союзників щодо зміцнення морських можливостей України в довгостроковій перспективі.

Ініціатива стане частиною «низки нових коаліцій», сформованих між членами НАТО з метою забезпечення довготривалої військової підтримки України.

Джерело