«Болючий, але справедливий баланс»: віцепрезидент МОК прокоментував допуск росіян до Олімпіади

Хуан Антоніо Самаранч-молодший фото з відкритих джерел

За словами віцепрезидента МОК, Олімпійські ігри покликані показати, що є інший шлях вирішення світових конфліктів

Віцепрезидент Міжнародного олімпійського комітету Хуан Антоніо Самаранч (молодший) назвав допуск російських спортсменів до участі в Олімпійських іграх 2024 року болючим, але справедливим балансом. Про це пише Inside The Games.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Я думаю, що ми знайшли болючий, але справедливий баланс для ситуації з російськими та білоруськими спортсменами. Залишилося з’ясувати, скільки з них пройдуть кваліфікацію і чим усе закінчиться», – сказав Самаранч.

За його словами, таким чином МОК поважає Олімпійську хартію, але варто визнати, що ми живемо в реальному і дуже складному світі.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Олімпійські ігри покликані показати, що є інший шлях вирішення світових конфліктів і що неважливо, наскільки ми різні, адже те, що нас об’єднує, набагато важливіше. Ви можете запекло змагатися один з одним, а потім жити разом в Олімпійському селищі як брати», – заявив віцепрезидент МОК.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет допустив російських та білоруських атлетів до Ігор 2024 року в Парижі у нейтральному статусі. Вони зможуть виступати лише в особистих стартах, а не командним складом.

Які обмеження будуть встановлені для росіян та білорусів:

  • вони зможуть змагатися тільки як «Індивідуальні нейтральні атлети» і тільки в особистих стартах;
  • атлети, що активно підтримують війну, не будуть допущені до Олімпіади-2024. Те саме стосується і персоналу збірних.
  • не будуть допущені також атлети, що перебувають на контракті у збройних силах Росії чи Білорусі, або інших військових формувань.

Як повідомлялося, очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах узявся захищати рішення дозволити білоруським і російським спортсменам поїхати на Олімпійські ігри-2024 у час повномасштабної війни проти України. 

Функціонер підтримав тезу про виняткову відповідальність за війну проти України російської влади. Водночас нагадав, що агресія РФ – не єдиний збройний конфлікт на планеті.

Читайте також: Жан Беленюк: Росіяни будуть використовувати Олімпіаду. Тому нам треба їхати

Джерело