Біля ЗАЕС зруйновано станцію радіаційного моніторингу – МАГАТЕ

Біля ЗАЕС зруйновано станцію радіаційного моніторингу - МАГАТЕ

Фото: Енергоатом Запорізька АЕС третій рік перебуває під російською окупацією

Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни.

Через обстріл і подальшу пожежу зруйновано станцію зовнішнього радіаційного моніторингу біля окупованої росіянами Запорізької АЕС. Про це йдеться в заяві гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

“ЗАЕС повідомила групу експертів МАГАТЕ на місці, що зв’язок із цією станцією моніторингу, розташованою приблизно за 16 кілометрів на південний захід від АЕС, утрачено в понеділок вдень (24 червня, – ред). Через ситуацію з безпекою команда не змогла отримати доступ до місця, щоб підтвердити пошкодження”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що функціонування зовнішнього обладнання радіаційного моніторингу є важливою частиною ядерної безпеки в усьому світі.

“Ці системи важливі для безперервного моніторингу рівнів радіації та, у разі надзвичайної ситуації, для швидкої оцінки поточного та потенційного радіологічного впливу та того, які захисні заходи можуть знадобитися вжити”, – додали в МАГАТЕ.

Як зазначає Гроссі, втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни.

Раніше повідомлялося, що внаслідок продовження російської окупації ситуація на Запорізькій АЕС погіршується і після повернення під контроль України для її відновлення і перезапуску знадобляться роки.

Україна наблизилася до деокупації Запорізької атомної електростанції після Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це заявив президент Володимир Зеленський 

Джерело