Бідні країни з величезними запасами природних копалин

Якщо в країни багато корисних копалин, то замість розвитку "складних" галузей вона продаватиме ці копалини, адже це куди легше! Халявні гроші! Але коли приток халяви закінчується, країна різко починає бідніти, адже вона звикла до легких грошей, інформує Ukr.Media.

Венесуела

Дуже наочний приклад країни, на яку впало ресурсне прокляття. 95% прибутків країни дає експорт сирої нафти. Справжня "країна-бензоколонка"…

Коли нафта була дорогою, люди почувалися як у раю. Як ви вважаєте, що сталося, коли її курс впав?

Понад 90% населення постійно недоїдає. Деякі необхідні у побуті речі, як туалетний папір, уже стали дефіцитом. Венесуельці не мають грошей на імпортні ліки. А як вам інфляція у 1700000%?

Натомість у Венесуели є одні з найбільших запасів нафти. Щоправда, вона навіть бензин купує у сусідніх країн, зате «чорне золото» можна хоч на хліб намазувати…

Нігерія

Африканська країна, яка б могла жити добре. Здавалося б, у країні розвиваються і сільське господарство, і промисловість, і навіть туризм. Що могло піти не так?

Початок видобутку нафти збігся зі здобуттям незалежності від Великобританії. У країну прийшла політична нестабільність: то громадянські війни, то релігійні конфлікти.

Лише нещодавно до Нігерії прийшла стабільність, а разом із нею — приплив нафтодоларів. 8 місце у світі з експорту нафти та 95% доходу країни забезпечує продаж сирої нафти.

До речі, Нігерія — ще й лідер із крадіжки нафти у світі. Місцеві жителі ламають нафтопроводи та зливають звідти нафту. Цьому не можуть перешкодити ні влада, ні проблеми зі здоров'ям після таких дій.

Проблему ресурсного прокляття влада вирішила елегантно: зосередивши у своїх руках практично всі прибутки з продажу нафти. 75% населення живе за межею бідності. Чи це краще Венесуели, де гроші з продажу нафти давалися венесуельцям?

Принаймні ніхто не говорить про кризу в Нігерії. Вона там постійно…

Центральна Африканська республіка

У цій країні становище набагато гірше, ніж у венесуельців. Хоча б тому, що майже вся країна вже давно переступила межу бідності. Усередині ЦАР завжди відбуваються якісь конфлікти і військові перевороти.

Можливо, становище в країні давно б налагодилося, якби місцеві могли добувати золото, алмази, нафту та уран, на які така багата країна. Але місцеві еліти надто зайняті боротьбою за владу у країні, яку повноцінно ніхто отримати не може.

Місцеве населення виживає за рахунок того, що заготовляє ліс, виготовляє пиво та шиє взуття. Інша частина розвиває сільськогосподарську продукцію, вирощує тютюн та кукурудзу. Так би мовити, власними силами рятуються від ресурсного прокляття.

М'янма (Бірма)

Як і вищезгадані країни, незважаючи на багаті запаси природних ресурсів, життя в країні досить бідне. Що дивно, адже в М'янмі зосереджено великі запаси нафти і газу, а також дорогоцінного каміння: 90% рубінів мають бірманське походження.

При цьому в країні панує беззаконня: правлячий режим заохочує вирощування наркотиків і навіть забезпечує ними співробітників гірничодобувних підприємств для підвищення продуктивності праці.

Через падіння попиту на дорогоцінне каміння населення виживає як може. Часто люди займаються незаконним видобутком нафти та нефриту. Хоча начебто країна з великим потенціалом…

Джерело