Берлін та Київ завершують переговори про гарантії безпеки – Шольц

Берлін та Київ завершують переговори про гарантії безпеки - Шольц

Фото: Getty Images Канцлер ФРН Олаф Шольц

Німецький канцлер очікує, що незабаром документ про партнерство у сфері безпеки буде підписано.

Німеччина й Україна готують двосторонню угоду про гарантії безпеки. Про це у середу, 24 січня, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній прес-конференції із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

У пресслужбі німецького уряду зазначили, що цього дня Шольц провів розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Важливу роль у ній посіло питання “партнерства у сфері безпеки”.

“Я припускаю, що ми найближчим часом це фіналізуємо… Природа питання потребує того, щоб ми обидва говорили про це, коли ми разом завершимо роботу над документом, а не до того, як його буде завершено. Але в мене є відчуття, що ми на порозі завершення перемовин”, – зазначив Шольц.

Він також запевнив, що Берлін підтримуватиме Київ стільки, скільки потрібно.

Нагадаємо, коментуючи розмову із Шольцем, Зеленський додав, що мова також йшла про подальшу оборонну співпрацю, зокрема посилення української системи ППО, а також артилерії та бронетехніки.

Як повідомлялося, 12 січня Україна і Велика Британія підписали угоду у сфері безпеки. За словами Зеленського, Київ і Лондон досягли найвищого та найбільш змістовного рівня відносин за весь час.

Джерело