Азербайджан відправив Україні черговий вантаж для відновлення енергосистеми

Азербайджан відправив Україні черговий вантаж для відновлення енергосистеми

Фото: Міненерго З Азербайджанської Республіки в Україну виїхав черговий вантаж енергетичної допомоги

Це вже третя партія допомоги, яку отримає Україна від азербайджанських партнерів для відновлення енергосистеми. Загальна сума енергетичної допомоги становитиме понад $7,6 млн.

З Азербайджану в Україну виїхав черговий вантаж енергетичної допомоги: 20 вантажівок, які везуть понад 550 метрів електричних кабелів і шість комплектів трансформаторних пунктів. Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

Зазначається, що це вже третя партія допомоги, яку отримає Україна від азербайджанських партнерів для відновлення енергосистеми. Загальна сума енергетичної допомоги становитиме понад $7,6 млн.

“Швидке і якісне відновлення енергетичного обладнання під час війни – виклик для наших енергетиків. Але завдяки нашим партнерам ми можемо оперативно відновлювати пошкоджені об’єкти, тим самим зміцнюючи нашу енергетичну безпеку”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко, подякувавши всьому народу Азербайджану за цю допомогу.

У міністерстві повідомили, що перша партія допомоги, в якій були силові трансформатори та електростанції резервного живлення, вже розподілена переважно між енергетичними компаніями в регіонах, які найбільше страждають від російських ворожих атак,
оператора системи передачі та видобувного сектору. Друга партія у 37 вантажів буде розподілена найближчим часом.

У новій партії партії допомоги чекають на силові, масляні трансформатори, електротрансформаторні, комплектні підстанції, шафи високої напруги, проводи, кабелі та інші комплектовання для роботи компаній паливно-енергетичного комплексу.

Загалом угодою передбачено чотири етапи відправки вантажів, які мають надійти в Україну до кінця січня 2024 року.

Нагадаємо, нещодавно США передали Україні два потужні автотрансформатори.

Раніше повідомлялося, що США виділяють 25 млн доларів для енергетики України. Кошти використовуються для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення енергетичних компаній.

Джерело