Атака на Київ: Орбан заявив про новий рівень війни

Атака на Київ: Орбан заявив про новий рівень війни

Фото: Getty Images Віктор Орбан забув згадати про те, хто саме запустив ракети по Києву

Віктор Орбан закликав світові держави припинити надавати військову допомогу Україні, щоб створити умови для її мирних переговорів з Росією.

Останній російський ракетний удар по Києву свідчить про те, що війна в Україні вийшла на новий рівень. Про це написав прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у соцмережі Х у вівторок, 9 липня.

Він назвав учорашню атаку на Київ “трагічним і мерзенним нападом”, але не засудив Росію. Натомість Орбан назвав ракетний удар свідченням того, що його “побоювання виправдалися”.

“Як і можна було передбачити, жорстокість російсько-української війни вийшла на новий рівень. Саме тому дев’ять днів тому ми розпочали миротворчу місію”, – написав він.

На думку Орбана, “зростання інтенсивності війни – це заклик до світових держав відмовитися від своєї військової політики й натомість створити мирну політику, що приведе Росію та Україну до припинення вогню та мирних переговорів”.

“Це єдиний спосіб запобігти подальшому кровопролиттю”, – вважає угорський прем’єр-міністр, країна якого зараз головує в ЄС.

Як відомо, 8 липня Росія завдала ракетного удару по містам України. Більше всього постраждав Києв, де загинули 33 людини, зокрема чотири дитини, ще 120 постраждали, серед них 10 дітей. Однією з цілей стала дитяча лікарня Охматдит у Києві.

СБУ встановила, що росіяни атакували лікарню ракетою Х-101. Було оприлюднено відео цієї атаки.

Тим часом у Кремлі брешуть, що не атакують цивільні об’єкти в Україні.

Джерело