Атака на Київ: чим небезпечні ракети 48Н6Сюжет

Атака на Київ: чим небезпечні ракети 48Н6Сюжет

Фото: РосЗМІ С-400 Тріумф

Ворог знову почав бити з С-400 ракетами 48Н6ДМ по українській столиці. розповість в чому їхня головна небезпека.

Російська армія вдруге за три дні вдарила балістикою по Києву. Усі десять ворожих цілей, що летіли на столицю, були збиті українськими силами ППО, проте уламки від них наробили лиха. Зокрема, травми і поранення отримали 53 людини, з них шестеро дітей, пошкоджені багатоповерхові будинки та автомобілі. Чим росіяни атакують Київ – далі в сюжеті.

Куди стріляє ворог

Генеральний штаб ЗСУ в своєму ранковому зведенні повідомив, що росіяни для сьогоднішнього удару використовували ракети від С-400 та крилаті ракети комплексу Іскандер-К.

Пізніше голова Офісу президента Андрій Єрмак додав, що окупанти могли атакувати столицю ракетами 48Н6 з комплексу С-400.

Окрім цього він назвав ціль, куди цілиться ворог в Києві – це один з об‘єктів критичної інфраструктури. Але якщо інформація про використання С-400 і ракет 48Н6 підтвердиться, то це може свідчити про небезпечну тенденцію ударів балістикою по українській столиці.

Що відомо про С-400

С-400 Тріумф – російська зенітна ракетна система великого і середнього радіусу дії. Як позиціонують її окупанти “ЗРК нового покоління”. Його використовують для ураження авіації, а також балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших. Тобто це зброя ППО, але за час повномасштабного вторгнення ворог неодноразово використовував комплекс для ракетних ударів по території України.

Кожна система, за інформацією розробників, забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей (за наявності 8 ЗРК) із наведенням на них до 160 ракет.

Росіяни також стверджують, що С-400 має “значні тактико-технічні можливості”. Окрім цього вони називають Тріумф єдиною установкою, яка начебто здатна вибірково працювати з використанням понад чотирьох типів ракет, що мають різну стартову масу і дальність пуску, створюючи ешелоновану оборону.

Комплекс Тріумф коштує $1,2 млрд. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року РФ мала близько 96 комплексів С-400. Окрім Росії системи знаходиться на озброєнні лише чотирьох країн: Білорусі, Китаю, Туреччини та Індії.

Чим небезпечні 48Н6

С-400 може використовувати декілька типів ракет. Зокрема, 9М96 має дві модифікації 9М96Е та 9М96Е2. 9М96Е має максимальну дальність ураження цілей на 40 км, а 9М96Е2 – до 120 км. Окрім цього на початку липня 2018 року російські ЗМІ повідомили про успішне завершення випробувань далекобійної ракети 40Н6Е для системи С-400. Вона начебто здатна вражати цілі на максимальній відстані 400 км.

Ще одна ракета, яку може застосовувати Тріумф, – це 48Н6ДМ (модифікація ракет 48Н6, призначених для С-300).

48Н6ДМ має значно більшу бойову частину, а головне – дальність польоту. Зокрема, у ролі ракети “земля-земля” вона може летіти від 230 км і це показник можливо вважати “від”. Ця зона ураження дозволяє тримати під прицілом з території Білорусі не тільки Київ, але й такі міста, як Житомир, Рівне, Луцьк та Львів.

Атака на Київ: чим небезпечні ракети 48Н6Сюжет

 defence-ua.com  

Експерти порталу Defence Express раніше наголошували на небезпечній величезній максимальній швидкості ракети 48Н6ДМ – 2,5 км/с. Тож політ на 230 км складає орієнтовно декілька хвилин, що потребує швидкої реакції сил ППО.

“Маса ракети 48Н6ДМ та її швидкість, разом із розміром бойової частини, дозволяє у випадку потрапляння у житловий будинок легко пробити стіни чи дах та завдати значних руйнувань. У випадку підриву на незначній висоті – уразити готовими уламками цивільне населення, тим більше, що саме з метою максимальної уламковості й сконструйовані бойові частини зенітних ракет… Таким чином, пуски з С-400 ракетами 48Н6ДМ становлять значну загрозу для цивільного населення”, – додають експерти.
 

Джерело