Агентство ООН звільнило чиновників, які могли бути причетними до атаки ХАМАС на Ізраїль

Агентство ООН звільнило чиновників, які могли бути причетними до атаки ХАМАС на Ізраїль

11.02.2024 08:16 джерело Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям UNRWA одразу після появи звинувачень звільнило всіх співробітників, підозрюваних у причетності до нападів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня минулого року.

Як передає джерело, про це заявив глава агентства Філіпе Лазаріні в інтерв’ю японському виданню NHK.

«Агентство серйозно ставиться до звинувачень Ізраїлю в причетності деяких його співробітників до нападів ХАМАС 7 жовтня і поки триває незалежне розслідування, вжило швидких заходів та звільнило підозрюваних ще до оприлюднення його результатів», – заявив Лазаріні.

За його словами, йдеться про десятьох із 12 підозрюваних чиновників, ще двоє померли.

Лазаріні також зазначив, що рішення більш ніж десяти країн, включаючи Японію, призупинити фінансування UNRWA можуть вплинути на його здатність реагувати на нагальні потреби, оскільки наявних у розпорядженні агентства коштів вистачить лише до кінця лютого.

Тому він сподівається, що невдовзі після оприлюднення результатів розслідування країни-донори відновлять надання коштів агентству.

Лазаріні також висловив серйозну стурбованість підготовкою ізраїльських військових до наземного наступу на найпівденніше місто сектора Газа Рафах, де знаходиться близько мільйона людей.

За його словами, наступ серед такого людського моря призведе до трагедії, бо людям у Газі не буде куди подітись у разі бойових дій.

«На жаль, ми вже не говоримо про припинення вогню, а говоримо про розширення і продовження цієї військової операції», – сказав очільник UNRWA.

Він додав, що сьогодні умови життя в Рафаху надзвичайно важкі, але можуть іще більше ускладнитися через спалах захворювань і дефіцит продовольства.

Джерело