Агент ФСБ отримав 15 років тюрми

Агент ФСБ отримав 15 років тюрми

Фото: СБУ Суд призначив російському агенту 15 років тюрми

До складу ворожої групи фігурант намагався залучити місцевих представників силових відомств Суд визнав російського агента винним у держзраді.

Агент ФСБ з оперативним псевдонімом Скіф, який формував власну мережу інформаторів на Одещині, отримав 15 років позбавлення волі. Про це повідомляє СБУ.

Зазначається, що до складу ворожої групи фігурант намагався залучити місцевих представників силових відомств, які мали передавати російській спецслужбі розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони на півдні України.

На початку жовтня цього року контррозвідка Служби безпека розробила оперативну комбінацію та вивела Скіфа з території невизнаного Придністров’я.

Тоді за сценарієм української спецслужби російський агент приїхав на Одещину для того, щоб особисто завербувати співробітницю СБУ.

Фігуранта затримати на території регіону. За матеріалами СБУ суд визнав російського агента винним у держзраді, вчиненій в умовах воєнного стану, і призначив йому 15 років тюрми.

Засудженим є місцевий житель, який на початку 90-х виїхав до Молдови, де брав участь у бойових діях на боці так званої “ПМР”. Потім у складі російського спецназу Едельвейс воював у Дагестані та Чечні. У 2014 році зрадник прибув до Одеси для вчинення масових заворушень на користь РФ, за що був оголошений у розшук українськими правоохоронцями. Щоб уникнути правосуддя, фігурант втік до невизнаного Придністров’я, де у 2019 році для виконання завдань ФСБ був завербований двома представниками її місцевої “філії”.

 

 

Нагадаємо, правоохоронці нейтралізували агентурну мережу ФСБ, що коригувала повітряні удари росіян по військовій та цивільній інфраструктурі Запоріжжя.

Також повідомлялося, що в Одесі затримали агента ФСБ, який планував балотуватися до Ради.

 

Джерело