У світі є численні чудеса природи, серед них дивовижні озера з цілющими властивостями та іншими незвичними особливостями, інформує UkrMedia.
Ви подумаєте, що такого цікавого може являти собою озеро. Але ви помиляєтесь і зрозумієте це, коли прочитаєте нашу статтю.
Озеро Медуз, Палау
Озеро Медуз в Палау відрізняється від усіх інших озер у світі. Це морське озеро розташоване на острові Ейль Малк в нежилому районі Скелястих островів Палау. В озері мешкають мільйони золотих і місячних медуз. Ці медузи роблять щоденні міграції в озері в різних напрямках у різні періоди дня. Туристи, які відвідують озеро, потребують спеціального дозволу на доступ до нього. Підводне плавання доступне в озері. Але дайвінг заборонений, оскільки бульбашки з аквалангів можуть зашкодити медузам, що населяють озеро. Крім того, на великій глибині озера виробляється сірководень, його вплив токсичний і може призвести до загибелі дайвера.
Лагуна Колорада, Болівія
Лагуна Колорада, також відома як Червона лагуна, – це мілководне озеро, розташоване в пустелі Альтіплано, в Болівії. Як видно з назви, озеро має червонувату воду через наявність червоного осаду та червоного кольору пігментації, яка виробляється водоростями, що живуть у озері. Воно також має білі кольорові острови, зроблені з бури, що суттєво контрастує з червонуватими водами. Мальовниче озеро також відзначається великою кількістю фламінго, що харчуються водоростями.
Плямисте озеро, Канада
Розташоване в долині Симілкамейн в Британській Колумбії, Плямисте озеро – унікальне творіння природи. Вода озера насичена різними мінералами і має найбільшу у світі концентрацією сульфату магнію, кальцію і натрію, а також срібла і титану. У спекотний літній час при випаровуванні води на поверхні озера утворюється безліч плям химерної форми, які залежно від погодних умов здатні забарвлюватися різними кольорами. При цьому оголюються острівці мінералів, вкриті міцною кіркою, по якій можна ходити. Води озера, мають лікувальний ефект з сильною терапевтичною дією. Довгий час у своїй історії місцеве озеро вважалося священним. Мінерали озера використовувалися для виготовлення боєприпасів під час першої світової війни. Сьогодні це популярне туристичне місце.
Кипляче озеро, Домініка
У віддаленому національному парку Морн Труа Пітонс в Домініці розташоване Кипляче озеро, що є другим за величиною гарячим озером у світі, яке розташоване в Новій Зеландії. Озеро Кипляче виглядає як гігантський горщик з киплячою паруючою водою. Вода потрапляє у озеро з двох природних джерел та з дощів. Коли вода потрапляє в озеро, лава знизу нагріває воду до точки кипіння. Площа навколо озера покрита товстим шаром пари, а повітря наповнене сильним запахом сірки. Ширина озера становить від 60 до 75м. Озеро знаходиться у важкодоступному місці і шлях до нього дуже небезпечний.
Піч-Лейк, Тринідад і Тобаго
Це озеро – найбільше у світі природне родовище рідкого асфальту. Воно розташоване у південно-західному місті Ла-Бреа, штат Тринідад. На глибині 75м є близько 10 мільйонів тонн смоли. Вважається, що озеро існує на перетині двох зламів, де нафта з глибини піднімається до поверхні. У той час як більш летючі сполуки випаровуються, асфальт залишається внизу. Сьогодні Озеро Піч є популярним місцем для туризму. Тут був збудований невеликий музей, який демонструє історію озера. Видобуток асфальту також є важливою економічною діяльністю в регіоні.
Мертве море, Ізраїль і Йорданія
Незважаючи на те, що в його назві є слово "море", Мертве море – це справді масивне солоне озеро, розташоване на кордоні між Йорданією та Ізраїлем. Поверхня моря розташована на висоті 1412 нижче рівня моря. Глибина Мертвого моря сягає 300м. Це найглибше у світі солоне озеро і в 9,6 рази солоніше, ніж океан. Оскільки флора і фауна не можуть існувати в таких умовах, його називають "мертвими". Озеро є популярним туристичним місцем, оскільки воно має унікальні лікувальні властивості.
Озеро Карачай, Росія
Це озеро відоме за негативними критеріями. Це найбільш забруднене озеро в світі. Фактично, якщо дивитися з радіологічної точки зору, це найбільш забруднене місце розташування планети. Озеро Карачай розташоване на Уралі в Росії. Воно використовувалася як сміттєзвалище для радіоактивних відходів, вироблених ядерною установкою "Маяк". У 1990 р. Рівень радіації біля озера був настільки високий, що міг призвести до смерті людини протягом години. Сьогодні озеро повністю заповнене і діє як система зберігання ядерних відходів.
Плітвіцьцкі озера, Хорватія
Національний парк Плітвіцькі озера – об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – славиться своїми краєвидами. Він розташований у центральній частині Хорватії в гірській карстовій зоні, та його відвідує близько 1 мільйона туристів на рік. Озера національного парку є його зірковою привабливістю. Озера розташовані в каскадах, що утворюються при злитті декількох поверхневих і підземних річок. Травертинові дамби відокремлюють озера. Колір озер міняється від синього до зеленого, лазурного або сірого.
Озеро Байкал, Росія
Озеро Байкал має багато світових рекордів. Це найбільше у світі прісноводне озеро. Це найглибше озеро на планеті. Навіть вважається найстарішим озером у світі і має деякі з найчистіших вод планети. Озеро Байкал займає 23 615,39 кубічних км води і має максимальну глибину 1676м. Воно розташоване на півдні Сибіру. Озеро також є домівкою для багатьох видів флори та фауни. ЮНЕСКО оголосила Байкал об'єктом всесвітньої спадщини в 1996 році.
Озеро Локтак, Індія
Ще одне плямисте озеро можна побачити в Індійському штаті Маніпур. Озеро Локтак – це прісноводне озеро, яке славиться плавучими зеленими острівцями над ним. Ці острівці – це невеличкі маси рослинності, органічних речовин та ґрунту на різних стадіях розкладання. Ввечері це дивовижне видовище. Озеро Локтак є важливим джерелом води для Маніпуру. Це також важлива риболовецька територія. На жаль, людська діяльність загрожує делікатній екосистемі озера.
Залиште відповідь