10 неймовірних заток світу

З давніх часів блакитне світло води в темряві викликало у людей одночасно і страх, і захоплення. Сотні років тому ніхто навіть не здогадувався про таке явище, як люмінесценція, тому подібне підсвічування було оповите безліччю легенд і міфів. У 18 столітті таємниця води, яка світиться вночі, нарешті була розкрита. Виявилося, що багато морських мешканців мають здатність світитися у темряві, інформує Ukr.Media.

Для більшості організмів подібне підсвічування є цілком звичайним механізмом, що дозволяє їм виживати в їх середовищі. У деяких мікроорганізмів подібне світіння виникає в результаті механічного подразнення. Коли біля берега накопичується безліч подібних мешканців, вони утворюють абсолютно неймовірне підсвічування води. Ми зібрали 10 місць, в яких можна спостерігати цю фантастичну інсталяцію, яка не йде ні в яке порівняння ні з одним світловим шоу.

Світлова лагуна, Трелоні, Ямайка

Відразу після відвідин музею Боба Марлі і фабрики рома неодмінно варто відправитися в округ Трелоні. Робити це потрібно строго в нічний час, коли весь пляж підсвічується планктоном, який світиться у темряві.

Ваадху, Мальдівські острови

У водах поблизу острова мешкають одноклітинні динофлагелляти. Механічні сили хвиль викликають у них електроімпульс, що запускає біолюмінесцентну реакцію, у результаті якої в темний час вода випускає блакитнувате світло.

Мацзу, Китай

Через це місце не проходить ні один туристичний маршрут. Однак під час поїздки в Китай заїхати сюди варто, щоб помилуватися після заходу сонця неймовірними нічними пейзажами узбережжя, які підсвічуються одноклітинними організмами.

Ла Паргуера, Ладжас, Пуерто-Ріко

У Пуерто-Ріко налічується цілих три біолюмінесцентних затоки. Один з них — Ла Паргуера. Найкращим часом для відвідування є період розмноження планктону, коли все навколо забарвлюється в блакитні тони.

Затока Москіто, В'єкес, Пуерто-Ріко

Це найпопулярніше місце в Пуерто-Ріко, в яке приїжджають подивитися на світіння планктону. Місцевий планктон вважається найяскравішим. До затоки зазвичай добираються на каяках.

Лагуна Гранде, Фахардо, Пуерто-Ріко

Ця третій затока у Пуерто-Ріко має неонове «підсвічування». Розташовується затока на північному сході країни.

Озера Гіппсленд, штат Вікторія, Австралія

Окрім мальовничих пейзажів комплекс озер, боліт і лагун на сході штату Вікторія славиться біолюмінесценцією. Під дією механічних і хімічних подразників організми Noctiluca scintillans, що мешкають тут у великих кількостях, «вмикають» вночі синьо-блакитну підсвітку.

Карлсбад, Каліфорнія, США

Неонові сині хвилі можна спостерігати і біля пляжів Каліфорнії. У певний період біля берега накопичується фітопланктон. При русі хвиль, коли хвиля накочується на берег, утворюється світіння.

Морський порт Зебрюгге, Бельгія

Додатковим підсвічуванням може похвалитися і порт Зебрюгге. У темний час доби планктон забарвлює воду біля причалів у блакитний колір.

Східно-Фризькі острови, Німеччина

Вночі вода поблизу берега Східно-Фризьких островів переливається синьо-зеленим світінням, яке утворюється від світла планктонів.

Джерело